Nadzor nad vatrodojavnom centralom

Posebnu važnost u zaštiti od požara u objektima zauzima brzo otkrivanje začetka nastanka požara i početak njegova gašenja u početnoj fazi.

Za ranu dojavu nastanka požara primjenjuju se suvremeni vatrodojavni sustavi koji primjenom specijalnih uređaja u vrlo kratkom vremenu daju infornaciju o pojavi požara, o mjestu nastanka požara u objektu te automatski upravljaju bitnim elementima za uspješno gašenje požara.

Javna vatrogasna postrojba grada Šibenika u svom vatrogasnom operativnom centru raspolaže s vatrodojavnom centralom na koju su priključene vatrodojavne centrale raznih gospodarskih, javnih i privatnih objekata.

Stalnim nadzorom nad radom vatrodojavnih sustava, djelatnici u vatrogasnom operativnom centru kontroliraju ispravnost instaliranih sustava te u slučaju alarma odmah upućuju dežurne vatrogasne ekipe na mjesto događa što bitno utječe na učinkovitost gašenja nastalog požara, veću sigurnosti ljudi kao i znatno smanjenje materijalne štete na objektima.

Nadzor na vatrodojavnim sustavom naplaćuje se prema važećem cijeniku Javne vatrogasne postrojbe grada Šibenika, sukladno broju instaliranih javljača.

Izvadak iz Cjenika JVP grada Šibenika

Intervencije

  • U 15:11 je zaprimljena dojava o lančanom sudaru vozila na prometnici DC-58 na području Donjeg Polja. Na intervenciju izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i pet vatrogasaca. Intervencija je završena u 16:00.
  • U 07:04 zaprimljena je dojava o potrebi ispumpavanja vode nakon obilnih padalina u ugostiteljskom objektu na šibenskoj obali. Na intervenciju je izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i dva vatrogasca. Intervencija je završena u 08:40.
  • U 08:23 zaprimljena je dojava o potrebi asistencije HMP-i pri prenošenju osobe u gradskom predjelu Vidici u Šibeniku. Na intervenciju izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i četiri vatrogasca. Intervencija je završena 08:58.
  • U 00:09 zaprimljena je dojava o požaru stambenog objekta u ulici Stara Cesta u Šibeniku. Na intervenciju je izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i tri vatrogasca. Intervencija je završena u 00:31.
  • U 23:23 zaprimljena je dojava o potrebi asistencije HMP pri prenošenju osobe u gradskom predjelu Vidici u Šibeniku. Na intervenciju je izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i četiri vatrogasca. Intervencija je završena u 23:50.
  • U 17:57 zaprimljena je dojava o potrebi asistencije HMP-i pri prenošenju osobe u ulici Stube Dragojevića. Na intervenciju je izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i četiri vatrogasca. Intervencija je završena u 18:19.
  • U 12:01 zaprimljena je dojava o potrebi tehničke intervencije otvaranja stana u gradskom predjelu Plišac. Na intervenciju izišla JVP Šibenik s jednim vozilom i četiri vatrogasca. Intervencija je završena u 12:14.